Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/includes/fbwpml.php) is not within the allowed path(s): (/home/jonejas/domains/jonejas.com:/tmp:/usr/share/pear) in /home/jonejas/domains/jonejas.com/public_html/wp-content/plugins/facebook-for-woocommerce/includes/Integrations/Integrations.php on line 61
Kodėl JAS pasirinko Maltos Ordino Pagalbos Tarnybą (MOPT)? – JAS PARDUOTUVĖ
NEMOKAMAS PRISTATYMAS NUO 69 EUR

Kodėl JAS pasirinko Maltos Ordino Pagalbos Tarnybą (MOPT)?

Labas, mano mielas skaitytojau!

Turbūt jau perskaitei mano pirmąsias rašliavas Dienoraščio skiltyje?! Pagalvojau, kad visai jau metas pasišnekučiuoti ir apie JAS socialinę veiklą, ar ne? 

Ne iš vieno išgirdau klausimą: „O kodėl, Jone, Maltos ordinas?“ Tad stengsiuosi sudėti visas mintis ir atsakymus dabar ir čia 🙂

Dar gulint ligoninėje, tariau sau: „Jone, išpildyk kažkieno kito svaJonę, kad niekam nekiltų jokių abeJonių“. Pasveikusi, išpildžiau ją – tapau Maltiete. Buvo nedrąsu vienai žengti žingsnio, tad puiki proga tai padaryti tapo, kai atsikrausčiau į Kauną (daugelis irgi stebisi, kaip čia taip, juk „dažniausiai visi ieško bilieto į Vilnių“ – turiu Jus nuraminti – nors Kaune aš vos 5 mėnesiai, bet man taip čia patinka!). Pradžioje buvo keista, atrodė, kad visi Kaune vairuoja kitaip, manieros kitokios, aprangos stilius visai ne toks kaip Vilniuje. Labai daug lyginau iki tol, kol pasakiau sau: „Jone, velniop. Atvažiavai ir viskas. Gyvenk čia, o nesikabinėk ir neklausyk kitų, kurie sako, jog mano sprendimas persikraustyti iš sostinės į laikinąją ganėtinai keistas dėl karjeros, laisvalakio ir kitų tricky dalykėlių.“ Dabar drąsiai sakau: Jūs visi klydote, nes Kaune galima gyventi. Ir tikrai gerai gyventi. Ir su ganėtinai didelėmis karjeros perspektyvomis ir plačiu pramogų pasirinkimu. /Just need to change your approach sometimes/

Visai netrukus – po poros savaičių – aš peržengiau NKT Lithuania įmonės slenkstį ir prisijungiau prie sparčiai augančio kolektyvo. Įsivažiavusi į savo darbo rutiną, po mėnėsio kartu su dar 10 kolegų prisijungiau prie MOPT. Įmonės pasirinkimas buvo globoti vienišus, apleistus, nepasiturinčius senelius. Ši idėja man pasirodė labai artima širdžiai, nes ne per seniausiai buvau praradusi vieną po kito savo tris senelius.

Asmeniškai man buvo priskirtas senelis Juozas. Tai žmogus, su kuriuo susitikau dar prieš Naujuosius metus, nunešėme valgyti, pabendravome. Tai ką mačiau savo akimis, buvo nesuvokiama protu. Tą akimirką supratau, kad gyvenime nevertinu to, ką turiu. Kad nebemoku džiaugtis mažais dalykais. Grįžus namo – man dingo apetitas, nes įsivaizdavau jo virtuvę, kelias dienas sapnavau, kaip tvarkau jo namus ir papuošusi kalėdinę eglutę, mes kartu sėdime prie toršero ir geriame šventinę arbatą. Pasidalinau idėjomis su kolegomis ir kibome į darbus. Suorganizavome aukcioną, pyragų dieną ir taip surinkome lėšų. Pradėjome ieškoti rėmėjų ir bendraminčių. Esu šokiruota, kiek žmonių norėjo padėti mums, o tuo pačiu ir Juozui. Sausio 28 d. buvo ta diena, kai ta SvaJonė pradėjo pildytis. Visą mūsų procesą galite matyti nuotraukose, kuriomis dalinuosi su Jumis. 

 

 

Nuotraukos: asmeninis albumas

Juozo ištarti žodžiai sugrįžus iš ligoninės:

„Ačiū. Ką aš be Jūsų daryčiau“.

Dar 2018 metais aplankiusi Juozą, klausiau: „Juozai, ko labiausiai norėtumėte? Kaip galėtume Jūsų laisvalaikį paversti įdomesniu? Gal laikraščių nupirkti ar knygų?“ Jis atsakė: „Labiausiai noriu turėti tualetą ir nusiprausti“. Jo noras tapo lyg mūsų visų motyvacija.

Santechniko skambutis po vonios montavimo:

„Senelis labai džiaugiasi ir prašė Jums visiems padėkoti“

Juozui paskambinus po mūsų talkos, klausėme „Ką veiki, Juozai?“ Jis su džiugesiu balse, atsakė:

„Klausausi muzikos. Man viskas labai gerai! Noriu sūnų surasti.“

Šie žodžiai pritrenkė mus visus. Atrodo, žmogui tik tiek tereikia – pakeisti nenormalias gyvenimo sąlygas į normalias ir jis įgaus prasmę, norą gyventi ir ieškoti savo artimųjų, kurių nematė nuo senų senovės. Kartu su Kauno ir Kauno rajono maltiečiai mes inicijavome Juozo sūnaus paiešką per Nacionalinę paieškos tarnybą ir su nekantrumu laukiame žinių! Apie paieškos rezultatus pasidalinsiu netolimoje ateityje! Tvarkydama jo namus, radau jo skaitytą knygą „Moljeras“. Pagrindinė Moljero komedijų tema – konkurencinės varžybos, kova už būvį ir padėtį visuomenėje. Manau, viską tai pasako.

Šiandien jau praėjo lygiai 2 mėnesiai po Juozo buto „perestroikos“, bet žinot, kas man labiausiai teikia džiaugsmą? Kad jis ne tik medituoja ant naujos sofkutės klausydamasis muzikos ir gerdamas arbatą, tačiau jis dalyvauja socialinėje veikloje, o vakar per Šv. Juozapo dieną jis buvo ir renginyje! Tik pažiūrėkite, ką gavau iš Maltiečių vakar:

Šiandien – Kovo 20 diena – Laimės diena. Ta proga skatinu visus prisidėti prie iniciatyvų, palaikyti vienas kitą, kad drauge išpildytume kuo daugiau tokių žmonių svaJonių. Ir nepamirškime, kad laimės diena turi būti kiekviena diena, ne tik ši. O kelias į laimę man tai – socialinis darbas, parama, iniciatyvos. Tačiau skatinu visus dalintis ir džiaugtis mažais dalykais gyvenime – padovanota šypsena, gražiu komplimentu, tą momentą ištiesta ranka. Tad linkiu visiems, kurie dar nedrįsta ir nesiryžta dideliems darbams, pradėti nuo mažesnių, nes tai gali tapti irgi Jūsų laimės dalimi. O dabar drąsiai galiu teigti, kad esu be galo LAIMINGAS ŽMOGUS, prisidėjęs prie žmogaus SvaJonės išsipildymo, kuris nesukėlė niekam jokių AbeJonių!!!

Netrukus mūsų laukia naujas socialinis projektas, prie kurio su dideliu noru ir entuziazmu prisidėsiu ir aš! Tad sekite naujienas ir jeigu kyla idėjų ar norų prisidėti, rašykite man asmeniškai arba kreipkitės tiesiogiai į MOPT ir tapk Maltiečiu: http://maltieciai.lt/savanoryste/tapk-savanoriu-prisidek/

Organizuodama #FORJUOZAS projektą supratau, kad velniškai yra reikalinga finansinė parama, stabilios pajamos, kad galėtume lankyti senelius su maistu, sutvarkyti jiems buitį ar nupirkti tam tikrą reikalingą daiktą. Dėl to kilo Bui Rūbų idėja. 

Bui rūbai – tai erdvė, kurioje sutelpa visų mūsų spintos. Tai rūbai su istorija ir su geru tikslu. Nupirkus rūbelį/avalynę/aksesuarus iš Bui Rūbų spintos – visi prisideda 20% prie paramos Maltos Ordino pagalbos tarnybai (globojami seneliai, neįgalieji, organizuojamos paramos akcijos).
Jei ieškai šiuo metu, kuo pasipuošti į artėjantį gimtadienį, vakarėlį ar šventę, užeik į Bui Rūbų spintą: https://www.facebook.com/buirubai/
 

Su meile,

 

Jūsų JAS

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prekių krepšelis (0)

Krepšelis