NEMOKAMAS PRISTATYMAS NUO 69 EUR

NEMIGA. KAI JI TAMPA NEBE TOKIA MIGLA. KAIP?

Aš esu ramybėje. Ramybė yra manyje. Aš esu ramus. Žodžiai, kurie energizuoja iš mano katino. Žodžiais, su kuriais dabar aš einu liūlia.

JAS ramybė. Labas, aš Balu.

Nemiga man tikrai nesvetima ir nebe tokia jau migla. Savąją galėčiau pavadinti savaičių, mėnesių chrone. Stresas, įtampa, atkrytis – pyst (lietuviškas ištiktukas, kiek pamenu?) nemiegu. Pradžioje pamenu su ja draugystė buvo ne itin maloni, mat susibičiuliavo su nemenkomis panikos atakomis. Tuk. Tuk. Tik dik. Tik dik. Nerimas. Nemokėjau jos valdyti, tai yra įsisąmoninti bent jau tai, kad dėl to išlikčiau rami. Kad bemiegės naktys nesivytų viena kitos, o nerimas ir baimė vėl „užmigti ir nebeatsikelti“ dar labiau nedidėtų. Kaip tik naktis, kaldavo širdis, trūkdavo oro, galiausiai nenurydavau seilių, sustodavo skrandis, turbūt ir visa kita veikla, 4h nakties tėvai veža su greitąja, nes mirštu. Panikos ataka plius bemiegė naktis. Nu ir taip trūkt už vadžių vėl iš pradžių. Bet čia buvo prieš 2 metus. Noriu tik nuraminti, kad viskas praeina.

Šiandien nemiga jau kitokia. Ji man kartais kūrybinių impulsų ir idėjų generatorė. Na… bet suvokiant realiai, juk miegoti tai reikia.

Ką dariau, darau ir darysiu, jei valia neapleis? Gal kažką pagvelbsite ir pritaikysite sau.

1. Kai ji jau tapo nepakeliama, kreipiausi į to plauko specialistus – savo srities žinovus, kurie ne be reikalo krimto n metų mokslus, kad tokius dalykus gydytų. Psichiatrai/Psichologai/Psichoterapiautai. Kai jau visiška šikna ir matai, kad pats nesusitvarkysi, nebijok (NLP sako (ne)sakyti žodžių su priešdėliu ne) kreiptis. Kodėl reikia nebijoti ir kas gali blogiausia nutikti psichiatrijos klinikoje  ar psichologo kabinete (ironija), kada nors dar papasakosiu.

2. Įsisąmoninau, kad jei užmigsiu, tai nemirsiu. Tiesiog pasakiau sau, kas gali atsitikti dabar blogiausia. Nieko? Šitas įsisamoninimas galioja visoms panikos atakoms, kurios ištinka ne tik prieš naktį.

3. Pradėjau su laiku vertinti 4-5h miego per naktį, nes nu common, pasakiau sau, kiek gali reikalauti iš savęs ir rėkalot, kad nemiegi tas standartines 8 valandas. Viskas praeina ir ateina su laiku. Kantrybės (jos mokausi ir turbūt mokysiuosi dar daug metų). Mažų žingsnelių technika. Kaip čia, taip ir visame gyvenime.

4. Avyčių technika man nepadėjo. Virš 100 varydavau, kol atsibosdavo. Atradau kai ką giliau. Meditacija/Praktika/Mantra, kuri ramina protą, pravalo skriejančias mintis, dėl kurių dažniausiai ir nemiegodavau. Hmmm… Taip, aš tikiu, kad mintys materializuojasi. Išsirinkau tris žodžius, kurie man tiesiog šiuo momentu guli ant širdies: Ramybė, Harmonija ir Meilė (žodžius galime pasikeisti taip, kaip tą dieną norisi, bet aš vadovaujuosi tuo principu, kad nesubalamūtinčiau ir taip subalamūtintų smegenų, kasnakt išlaikyt tuos pačius). Ir tada meet and repeat.

  • Aš esu ramybėje. Ramybė yra manyje. Aš esu rami.
  • Aš esu harmonijoje. Harmonija yra manyje. Aš esu harmonija.
  • Aš esu meilėje. Meilė yra manyje. Aš esu meilė.

5. CBD aliejus. Veikia stipriau nei valerijonai ir gudobelės. Kanapių aliejus žemės motinos. Sumažina nerimą ir įtampą. Rekomenduoju lengvos nemigos sutrikimams. Dėl maišymo su antidepresantais ir visais kitais uspakajomsais pasitariame visi draugiškai su vaistininkais arba gydytojais.

6. Jaukumo/Relax oazė. Man ji asocijuojasi su Vonia su Magnio druska ir eteriniais aliejais (melisos, pušų ir levandų). Puikiai nuramina protą, o svarbiausia ištraukia visas kūno įtampas, atpalaiduoja.

7. Body Scan – vienas iš geriausių mano atradimų. Tai vienas iš meditacijos būdų. Aš jį stengiuosi atlikti kasdien (ne visada pavyksta, bet still, not push). Viskas su meile ir kada norisi. O po tai tampa įpročiu. Body Scan galima daryti kaip tik mūsų širdis geidžia: nuo galvos iki pėdų ar atvirkščiai. Man ši pratika pradėjo patikti, kai aš nebegalvojau ką dabar ir kaip daryti, bet kai pajaučiau, kad viskas eina flow ir kad tai tikrai veikia – ATSIPALAIDUOJI:

Atpalaiduoju pėdas, blauzdas, šlaunis. Mano pėdos, blauzdos, šlaunys atpalaiduotos.

Ir keliaujame į viršų iki pakaušio, smegenų, kaktos, trečiosios akies (taško tarp antakių).

Kadangi Septyyyyyyyyyyyni visai fainas skaičius, ties tuo sekmadienį ir pabaikime, o drug pradėsiu beletristikas kurti ir žiū jūs jau miegat ARBA ne, nepasinaudoję nė viena praktika.

 

Nėra reikalo praskleisti užuolaidų, šalia mieganti Saulė tuoj patekės.

M.Leknickas

Ramios nakties,

Su meile,

JAS

 

6 Replies to “NEMIGA. KAI JI TAMPA NEBE TOKIA MIGLA. KAIP?”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prekių krepšelis (0)

Krepšelis